SP 5 organizuje pomoc dla schroniska zwierząt
w Turku
Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt
w schronisku oraz kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt.
Cieszymy się i jednocześnie dziękujemy wszystkim uczniom, że włączyli się w akcję i że los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny.
Szczególnie zaangażowała się klasa 4F, gdzie uczniowie dostarczyli
29,6 kg produktów. Zebraliśmy mnóstwo karmy, kocy, misek, które we wtorek
– 30 października 2018 roku odebrał przedstawiciel reprezentujący turkowskie schronisko.
„MÓJ NAUCZYCIEL”
       25 października 2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego organizowanego pod hasłem „Portret mojego nauczyciela”.
Laureaci konkursu:                                Nadia Kowalska - klasa 2a
Tatiana Smak - klasa 4c
GRATULUJEMY!!!
Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski.
 „Z drobiazgów życiowych wykonanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka.”

w Szkole Podstawowej nr 5

12 października w SP nr 5 odbyły się miejskie obchody DEN, połączone z 25-leciem szkoły, była to podwójna okazja do świętowania i podziękowania za niełatwą pracę nauczycieli, szczególnie dziś, w dobie nieustannych reform w oświacie.
Uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście- burmistrz Turku Romuald Antosik i Jerzy Kurzawa, radni miasta: Mariola Kadrzyńska-Siwek i Mariola Pacześna, przedstawiciele Rady Rodziców: Monika Gruszczyńska-Smak i Andrzej Sochacki, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz nagrodzeni za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze nauczyciele.
Oczekiwanym i ważnym momentem uroczystości, który zawsze wzbudza wiele emocji, było wręczenie przez burmistrza Turku nagród i odznaczeń wyróżnionym nauczycielom.
       Finalnym akordem uroczystej akademii była część artystyczna dedykowana pedagogom – młodzież w żartobliwej konwencji zaprezentowała scenkę inspirowaną utworem „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, a chór szkolny wyśpiewał najserdeczniejsze życzenia w podziękowaniu za pracę nauczycieli. Uczniowie wyrazili swoją wdzięczność pedagogom i pracownikom oświaty za wiedzę, rozbudzanie pasji, słowa pochwały i krytyki. Wyrazem podziękowań były piosenki i kwiaty złożone na ręce pani dyrektor Zdzisławy Kośli.
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku są już pełnoprawnymi uczniami. 4 października odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. To był wyjątkowy dzień.
Pierwszoklasiści obiecali być pilnymi i wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami, godnie reprezentować dobre imię szkoły, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Centralnym punktem uroczystości obok złożenia przyrzeczenia było dotknięcie wielkim ołówkiem ramienia każdego dziecka przez Panią dyrektor – Zdzisławę Koślę, które było oficjalnym aktem przyjęcia w poczet uczniów.
Nie obyło się bez upominków, dyplomów i życzeń od Burmistrza Miasta Turku Pana Romualda Antosika, od Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Moniki Gruszczyńskiej-Smak.
Była to również okazja do podsumowania konkursu plastycznego „Szkoła w oczach dziecka”. Nagrodę w postaci projektora wręczył Pan Radosław Idzikowski Radny Rady Miejskiej.
Lilla Włodarczyk
Anna Karbowska
Sukces ucznia naszej szkoły
Dziś w studio  TV Poznań,  w programie Witaj Wielkopolsko gościł uczeń naszej szkoły, Tymon Smak. Z racji zbliżającego się   X Jubileuszowego Międzynarodowego Konkursu Artystycznego  im. Włodzimierza Pietrzaka pt. "Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem", jako  laureat  kategorii recytatorskiej opowiadał o swojej przygodzie z tym konkursem. Wspominał o poezji Włodzimierza Pietrzaka, która jest piękna, ale też niełatwa dla młodego pokolenia, tym bardziej,
że był on najmłodszym uczestnikiem w tej kategorii. Mimo wszystko jego wypowiedź można potraktować jako inspirację dla dzieci i młodzieży do twórczości artystycznej, również w kategorii plastycznej i recytatorskiej. W tej edycji, konkurs będzie miał tez symboliczne znaczenie, z racji Stulecia Odzyskania Niepodległości. Gratulacje dla Tymona!
Konkurs plastyczny
W dniu 3.10.2018 roku odbył się konkurs plastyczny zatytułowany „Laurka dla mojej Pani.”
Do konkursu przystąpili chętni uczniowie z klas pierwszych i trzecich. Uczestnicy mieli za zadanie samodzielnie wykonać laurkę, skierowaną dla nauczycieli. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do wykonania prac. Wybór nie był łatwy. Jury brało pod uwagę estetykę pracy, staranność
i pomysłowość. Zostało wyłonionych 12 prac. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!
Klasy 1
I miejsce - Nikola Błeszyńska  1a