Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka
"Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem"
W sobotę 2 marca 2019 r. odbył się X Jubileuszowy Międzynarodowy Konkurs Artystyczny
im. Włodzimierza Pietrzaka „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem".
Konkurs odbywał się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Jego celem było, jak co roku, inspirowanie dzieci
i młodzieży do twórczości artystycznej oraz promowanie dorobku poetyckiego i postaci Włodzimierza Pietrzaka, zapomnianego poety, krytyka literackiego, żołnierza Powstania Warszawskiego.
W tym roku w kategorii recytacja wzięło udział  33 recytatorów z całej Polski.
Należało nauczyć się 3 wierszy ze wskazanej listy, podczas przesłuchań jury wybierało jeden utwór do recytacji.
Naszą szkołę reprezentowała Tatiana Smak, która wybrała: "Wiersz do Jana Kotta", "Imieniny bezdomne", "Genezę opowieści".
Jury w składzie: Wojciech Maj - nauczyciel języka polskiego i logopeda, Sławomir Zasadzki dziennikarz, Radio Poznań, dr Małgorzata Ratajczyk i dr Beata Michalak Wydział pedagogiczno -artystyczny UAM Poznań, wyróżniło Tatianę za "ujmującą oszczędność środków scenicznego wyrazu, wykorzystanych dla oddania nastroju wiersza i zbudowania wyrazistego przekazu jego sensu".                                              Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

TŁUSTY CZWARTEK W NASZEJ SZKOLE
W naszej szkole nie zapomniano o tradycji Tłustego Czwartku. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego na przerwach „częstowali” uczniów pysznymi pączkami.
Tradycją podczas obchodów tego święta jest jedzenie tłustych, wyjątkowo kalorycznych potraw. Istnieje przesąd, że osoba, która podczas tego dnia nie skosztuje żadnego kalorycznego wypieku nie zapewni sobie pomyślności w Nowym Roku.
Nikt w naszej szkole nie chciał ryzykować i w dzisiejszym dniu objadał się smacznym pączkiem.