Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia old

O szkole > Biblioteka
__________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________________________

Magiczna noc w bibliotece

W piątkowy wieczór, 9 czerwca w Szkole Podstawowej nr 5 wydarzyła się rzecz niezwykła.  Szkoła, zamiast jak zwykle zasnąć, obudziła w sobie ducha czytania.
 Nauczyciele bibliotekarze w nagrodę dla najaktywniejszych czytelników zorganizowali wydarzenie biblioteczne Magiczna noc
w bibliotece
.
Uczniowie zaopatrzeni w koce, śpiwory, ulubione książki oraz dobry humor pojawili się w szkole o godzinie 19.00. Szybko utworzyły się z nich trzy zaprzyjaźnione grupy „Duszków”, „Czarownic” oraz „Wampirków”.
 Bibliotekarze zorganizowali dzieciom wiele atrakcji. Największą z nich były podchody w opustoszałej szkole. Uczniowie, kierując się strzałkami wskazującymi im kierunek, poszukiwali  „skarbu”. Przy okazji, zatrzymując się w punktach kontrolnych,  musieli rozwiązać zagadki logiczne i literackie, aby zdobyć kolejne elementy skarbu, którym były fragmenty sentencji Książka jest naszym nieocenionym skarbem.
Dużo radości dała dzieciom zabawa w najdokładniejsze wykonanie mumii przez każdą z grup, a następnie jej szalony taniec. Odgadywanie tytułów książek dla dzieci na podstawie wylosowanych z tajemniczej skrzyni literackich rekwizytów udowodniło, że są prawdziwie oczytanymi uczniami.
 Bibliotekarze przygotowali również literackie wróżby, na podstawie losowo wybranych książek i wersów interpretowanych
w zabawny sposób.
 Noc w bibliotece zakończyła projekcja filmu Magiczne zwierzęta i jak je znaleźć.  
Inicjatywę bibliotekarzy wsparła Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5, która ufundowała dzieciom pizze.
Rankiem 10 czerwca dzieciaki obudziły się trochę niewyspane, ale szczęśliwe i napełnione wielką, czytelniczą energią oraz zmotywowane do poznawania nowych literackich lądów.

DZIEŃ  OTWARTY  W  BIBLIOTECE

Bibliotekarze szkolni 30.05.2017 r. zorganizowali dla przedszkolaków oraz ich rodziców Dzień Otwarty.  
 O godz. 9.00 do biblioteki przybyły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 7, które  w przyszłym roku zostaną uczniami naszej szkoły.   Dzieci w miłej atmosferze zapoznały się z biblioteką: zwiedziły jej pomieszczenia, poznały księgozbiór oraz aparat naukowy biblioteki
księgozbiór podręczny, Internetowe Centrum Multimedialne. Następnie wzięły udział w krótkich zajęciach czytelniczych: literackiej zgaduj zgaduli. Bibliotekarze przeczytali im również zabawne wierszyki i życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Sympatycznym i wzruszającym  akcentem było wyrecytowanie przez przedszkolaków pięknego wierszyka o miłości i szacunku do książek i czytania. W prezencie wszystkie dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książek.
 Dla odwiedzających bibliotekę rodziców bibliotekarze przygotowali ulotki promujące książki i czytanie wspólnie z dziećmi. Rodzice mogli zapoznać się również z ofertą edukacyjną biblioteki oraz akcjami promującymi czytelnictwo organizowanymi przez szkolną bibliotekę.

Z książką mi do twarzy

W maju zaprosiliśmy uczniów klas V i VI do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym ph. „Z książką mi do twarzy”. Celem konkursu było popularyzowanie czytelnictwa i książki oraz przekonanie uczniów, że książka może być modna, trendy. Zależało nam również na rozbudzeniu twórczej kreatywności, rozwijaniu zainteresowania fotografią, w tym nową techniką sleeveface.
 Czytelniczki wraz ze swoimi ulubionymi książkami świetnie sprawdziły się w roli fotomodelek. Zdjęcia pokazały atrakcyjność czytania. Potwierdziło się, że książka jest uniwersalna, zabrać ją można wszędzie, nie wymaga prądu, ani baterii.
 Miejsca, w których fotografowie-czytelnicy obcowali z lekturą okazały się oryginalne i atrakcyjne, a książki bardzo dobrze sprawdziły się w roli rekwizytów modelek.
 Wystawę zdjęć można obejrzeć w auli szkoły.

Wyniki konkursu:
I miejsce
Lena Tomczak, Sandra Nowinowska VI a
II miejsce
Natalia Pawlak VI b
III miejsce
Julia Gałczyńska, Kinga Kupińska VI b

Mistrzowskie zmagania  pięknego czytania

Kwiecień w bibliotece upłynął pod znakiem pięknego czytania.
4 kwietnia w czytelni uczniowie klas czwartych zmierzyli się w szkolnych eliminacjach konkursu
ph. „Wybieramy mistrza pięknego czytania”.
W eliminacjach wzięło udział ośmioro uczniów, mistrzów  interpretacji tekstu w swojej klasie. Spośród najlepszej ósemki jury po burzliwej dyskusji wybrało uczennicę Nikolę Świerczyńską z kl. IV c, która została reprezentantem szkoły podczas finału konkursu powiatowego.
25 kwietnia w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku kilkunastu mistrzów z powiatu tureckiego oraz ze szkół naszego miasta zmierzyło się z tekstami Łukasza Wierzbickiego
autora książek historycznych dla dzieci. Nasza Nikola czytała fragmenty książek „Afryka Kazika” oraz „Dziadek
i niedźwiadek”.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Największą niespodzianką była jednak obecność autora czytanych tekstów
Łukasza Wierzbickiego. Pan Łukasz z właściwą sobie charyzmą i poczuciem humoru opowiadał o swojej przygodzie z pisarstwem, odpowiadał na pytania, rozdawał autografy.

CZYTAJ  BIBLIĘ

15 marca w czytelni biblioteki szkolnej odbyła się druga edycja szkolnego  konkursu czytelniczego ph. Czytaj Biblię. Konkurs zorganizowała pani Małgorzata Dziurdzińska we współpracy z nauczycielami bibliotekarzami.
 Celem konkursu było zainteresowanie dzieci treściami i wartościami płynącymi z tekstów Natchnionej Księgi, propagowanie literatury religijnej oraz przenoszenie wartości zapisanych w Biblii do codziennego życia.
 W konkursie wzięło udział dziesięcioro uczniów z klas V, którzy przygotowali i pięknie, w skupieniu odczytali Psalmy oraz fragmenty Nowego Testamentu. Jury w składzie: Anna Skonieczna, Aneta Grzelak, Agnieszka Mądrachowska oceniało interpretację tekstu, poprawność czytania oraz emocjonalne zaangażowanie w czytany tekst.
 Komisja najwyżej oceniła umiejętności interpretatorskie Marceliny Woźniak z klasy V c, drugie miejsce zajęła Aleksandra Jakomulska z klasy V d, trzecie miejsce zajął Szymon Żabiński z klasy V c. Wyróżnienie otrzymała Gabriela Pantachowicz
z klasy V b.
 Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe oraz dyplomy. Urozmaiceniem konkursu była przygotowana przez bibliotekę mini wystawa dostępnych w czytelni i bibliotece wydań Pisma Świętego i literatury religijnej dla dzieci.

PASOWANIE  NA  CZYTELNIKA

Na początku marca w bibliotece odbyły się niezwykłe zajęcia. Po raz pierwszy do biblioteki przybyli uczniowie klas pierwszych
w charakterze czytelnika. Głównym celem zajęć było pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika i włączenie ich do grona użytkowników i przyjaciół biblioteki szkolnej.
 Podczas pierwszej wizyty uczniowie poznali bibliotekę, jej zbiory regulaminy korzystania z wypożyczalni i zasady poszanowania książek. Choć brzmi to bardzo poważnie, tak naprawdę spotkanie było pełne zabawy, zagadek i wierszyków. Biblioteka zamieniła się w cudowną krainę wyobraźni. Wspólnie podróżowaliśmy po królestwie książek, poznając reguły i zasady obowiązujące
w bibliotece.
 Na zakończenie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej, po którym uczniowie wypożyczyli z biblioteki szkolnej swoją pierwszą książkę. Na pamiątkę spotkania otrzymali zakładki do książek.
 Bibliotekarze przekazali również dzieciom listy gratulacyjne dla rodziców, w których zachęcili do pielęgnowania nawyków czytelniczych oraz wspólnego rodzinnego czytania.

Randka w ciemno z książką

 Walentynki mogą stać się wspaniałą okazją, aby zaprzyjaźnić się z książką. 14 lutego bibliotekarze w Szkole Podstawowej nr 5 sprawili swoim czytelnikom niezwykłą niespodziankę.
 W bibliotece na uczniów czekały tajemnicze, pięknie zapakowane paczuszki, w których kryły się książki
towarzysze walentynkowego wieczoru.
 Nauczyciele przygotowali książki o przeróżnej tematyce. Czytelnicy mogli spotkać się z fantastycznymi bajkowymi postaciami, księżniczkami, przygodami, ale także z problemami współczesnych sobie  rówieśników. Była to prawdziwa randka w ciemno. Nikt nie wiedział, z jakim tytułem przyjdzie mu spędzić Dzień Zakochanych.
 Wykorzystując popularne wśród młodzieży święto, element niespodzianki, tajemnicę, tak naturalną chęć otrzymania
i odpakowania „prezentu”, bibliotekarze sprawili, że biblioteka była pełna czytelników. Odważyli się nawet ci uczniowie, którzy niezbyt często odwiedzają bibliotekę.
 Akcja popularyzowała czytelnictwo, uatrakcyjniła wizerunek biblioteki w oczach dzieci, pozwoliła na poszerzenie czytelniczych horyzontów. Dzieci sięgały po tajemnicze paczuszki nie znając autora, okładki, recenzji
być może nigdy nie wzięłyby takiej książeczki.
 Wszyscy uwielbiamy niespodzianki
warto to wykorzystać!

Autorskie spotkanie - pachnące czytanie

 18 stycznia drugoklasistów Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku odwiedził nietuzinkowy gość. Uczniowie mieli przyjemność poznać panią Joannę Krzyżanek autorkę poczytnych książek dla dzieci.
 Pani Joanna jest miłośniczką zabawy z literami oraz gałgankowych lalek. Pisze bajki, opowieści i wiersze. Bohaterowie jej książek wprowadzają najmłodszych w trudne arkany sztuki czytania (Kura Adela), uczą dobrych manier (rodzina Wafelków), zapraszają do gotowania (Cecylia Knedelek).
 Autorka opowiadała dzieciom o początkach swojej kariery pisarskiej, a pierwszą książkę napisała w  wieku siedmiu lat. Przedstawiła  ulubionych bohaterów swoich książek. Na spotkanie w Piątce pani Joanna przybyła
z pluszowym bohaterem jednej z nich. O swojej miłości do książek i „moli książkowych” opowiadała wspólnie z bibliotekarzem Emilianem Aplą.
 Głównym punktem spotkania była prezentacja  bajki   Emiliana Apli O dziadku Ignacym, Małgosi i urodzinowych marzeniach. Książeczka była jedną z niezwykłej serii pachnących książek. Autorka pokazała dzieciom książeczki pachnące cytryną, truskawkami i czekoladą.
 Na zakończenie pisarka zaproponowała uczniom warsztaty wykonywania malutkich maskotek z filcowych kuleczek i nitek. Każde dziecko wykonało dla siebie lub bliskich taką maskotkę. Dzieci mogły również kupić pachnące książeczki, otrzymały autografy pisarki, zakładki do książek oraz zrobiły pamiątkowe zdjęcie.
 Spotkanie było bardzo udane i owocne, ponieważ każdy kontakt młodego człowieka z kreatywną, twórczą osobowością jest niezwykłym i inspirującym doświadczeniem.
 Inicjatorkami spotkania autorskiego byli bibliotekarze szkolni SP 5. Udało się je sfinalizować dzięki dobrej współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną  w Turku. Biblioteka otrzymała również wsparcie od Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5, która pomogła sfinansować przedsięwzięcie.

Kiermasz
Książka pod choinkę

Książka to najlepszy prezent pod choinkę. W tym roku również najmodniejszy.
 Tradycyjnie, jak co roku, biblioteka szkolna zorganizowała kiermasz pod hasłem „Książka pod choinkę”. Przez cały grudzień uczniowie, rodzice
i nauczyciele mieli okazję zakupić piękne, rozwijające wyobraźnię, a przy tym niedrogie książeczki.
 Oferta była dostępna w bibliotece szkolnej, podczas festynu rodzinnego oraz
w auli szkoły.
 Głównym celem kiermaszu była promocja książki i czytelnictwa oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów.
 Kiermasz zorganizowany został przy współpracy z przedstawicielem Księgarni
i Hurtowni Taniej Książki w Tuliszkowie.

Każdy ma swoją historię spisać, by nie zapomnieć

Nauczyciele bibliotekarze ze Szkoły Podstawowej nr 5 zorganizowali konkurs literacki ph. „Każdy ma swoją historię spisać, by nie zapomnieć”. Uroczyste rozstrzygnięcie odbyło się 6 grudnia w czytelni biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 5
w Turku. Do konkursu przystąpiły Szkoły Podstawowe nr 1, 4 i 5 z Turku, Zespół Szkolno
Przedszkolny w Słodkowie oraz Szkoła Podstawowa w Kaczkach Średnich.
 Przedmiotem konkursu było napisanie opowiadania twórczego opartego na kanwie wysłuchanych wspomnień z dzieciństwa
i młodości bliskich osób: dziadków, rodziców, krewnych.
 Celem konkursu było zainteresowanie dzieci przeszłością, budowanie i wzmacnianie więzi między pokoleniami, rozwijanie umiejętności literackich oraz pięknego posługiwania się językiem polskim.
 Do organizatorów wpłynęło 14 pięknych opowiadań, które przenosiły
w świat nie tak odległej dla niektórych historii.
 Z przyjemnością i wzruszeniem wysłuchaliśmy sentymentalnych, pełnych ciepła opowieści, naznaczonych osobistym ładunkiem emocjonalnym, o czasach bez telewizorów, komputerów i Internetu. O czasach zapamiętanych z czarno-białych fotografii, niepewnych, a jednak pełnych radości, przyjaźni i miłości.
 Niezależna komisja konkursowa w składzie: Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Ewelina Derucka, Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej Ewa Kiwak oraz nauczyciel polonista Gimnazjum nr 2 w Turku Elżbieta Kaczorowska po wysłuchaniu wszystkich prac odczytanych przez autorów przyznała nagrody i wyróżnienia:
I miejsce
Daria Warzych za pracę „Wspomnienia rodziców
z dzieciństwa”
Zespół Szkolno Przedszkolny w Słodkowie
II miejsce
Nina Kostrzewa za pracę „Kartka z pamiętnika” SP5 Turek
III miejsce
Zachariasz Walaszczyk za pracę „Wspomnienia
z dzieciństwa mojej babci”
Szkoła Podstawowa w Kaczkach Średnich
Wyróżnienia otrzymali: Szymon Żabiński „Wspomnienia moich dziadków z dzieciństwa” - SP 5 Turek, Aleksandra Szelągowska „Z przeszłości w teraźniejszość” SP 4 Turek, Natalia Kałużna „Syrenka wielofunkcyjna”
SP 1 Turek.
 Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe, pozostałym uczestnikom wręczono wyróżnienia a opiekunom podziękowania.

ŚWIĘTO  PLUSZOWEGO  MISIA

W dniach od 25 listopada do 7 grudnia obchodziliśmy w bibliotece Święto Pluszowego Misia. Ta najsympatyczniejsza maskotka na świecie ma swoją 114 letnią historię, którą przypomnieliśmy naszym najmłodszym uczniom.
 Codziennie do biblioteki szkolnej przychodzili uczniowie klas I-III na zajęcia czytelnicze poświęcone najlepszemu przyjacielowi dzieciństwa
Misiowi.
 Podczas zajęć dzieci opowiadały historie przyniesionych z domu misiów, oglądały prezentacje multimedialną poświeconą legendzie o powstaniu pluszowego misia, słuchały wierszy i opowiadań, których głównym bohaterem jest Miś. Dzieci poznawały również tytuły książek o misiach, które można znaleźć w zbiorach biblioteki szkolnej.
 Urodziny nie obeszły się bez prezentów dla jubilata. Wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach stworzyły rysunki swoich pluszowych maskotek, które złożyły się na wspaniałą galerię portretów. Prace dzieci można podziwiać przed wejściem do biblioteki szkolnej.

UCZNIOWIE CZYTAJĄ BIBLIOTEKA DOCENIA

 W kwietniu na szczycie rankingu czytelników znalazła się pierwszoklasistka Amelia Adamczyk z I b.
 W kwietniu najaktywniejszymi czytelniczo klasami zostały I b, II d i II a.

W lutym i marcu najaktywniejszą czytelniczką biblioteki szkolnej została uczennica klasy II d Hanna Danisz, która przeczytała 37 książek.
 Najlepiej czytającą klasą okazała się II d, kolejne miejsca zajęły klasy II a i II c.


Gratulujemy i zapraszamy do biblioteki.

W styczniu 2017 na czoło rankingu najaktywniejszych czytelników w wielkim stylu powróciła uczennica klasy II c Tatiana Smak, która przeczytała  45 książek!
 Najlepiej czytające klasy to II c, II a i II d.

Gratulujemy i zapraszamy do biblioteki.

W grudniu najlepszym „zawodnikiem” czytelnikiem w Lidze Czytelnika  została Hanna Danisz  z klasy II d, która przeczytała 23 książki.
Najlepiej czytające w grudniu klasy to II d, II a i II c.

  Gratulujemy i zapraszamy do biblioteki.

W listopadzie 2016 roku najaktywniejszą czytelniczką została ponownie uczennica
klasy II c
Tatiana Smak, która przeczytała 47  książek!!!
Najlepiej czytające klasy to II c, II e i IV c.

Gratulujemy i zapraszamy do biblioteki.

UCZNIOWIE  CZYTAJĄ BIBLIOTEKA  DOCENIA

W ubiegłym roku szkolnym akcją, która miała niebagatelny wpływ na rozwój czytelnictwa była Liga Czytelnika. W tym roku szkolnym w podobny sposób motywujemy dzieci do czytania, odkrywania nowości w bibliotece i kontynuujemy ubiegłoroczną akcję.
 Przypominamy, że każdego miesiąca będziemy tworzyć „królewską” jedenastkę wśród liderów czytelnictwa oraz ranking klas.
 Wyniki będzie można śledzić na tablicy informacyjnej w bibliotece, a najlepsi czytelnicy będą mogli przeczytać o sobie na stronie internetowej szkoły.
W październiku 2016 roku liderem wśród czytelników została uczennica klasy II c
Tatiana Smak, która przeczytała 77 książek !!!.
Najlepiej czytające klasy to II c, II d i IV c.

Gratulujemy i zapraszamy do biblioteki.

Drzewo czytelniczych sentencji

W październiku w auli szkoły pojawiło się drzewo. Było duże, rozłożyste
i piękne. Miało jednak nagie konary i gałęzie. Nagle zaczęło się zmieniać. Przybywało na nim kolorowych liści, a każdy z nich opowiadał o tym, dlaczego warto czytać. Mówił, jaką przygodą jest czytanie, jak piękne
i ważne są książki.
 Liście przygotowali uczniowie klas V i VI. Drzewo stało się wesołe, emanujące dobrą, czytelniczą energią.

Książka, którą warto przeczytać!
okładka ulubionej książki

Uczniowie klas I, II i IV w formie plastycznej promowali  swoje ulubione książki. Dzieci wykonywały projekty okładek swoich najukochańszych lektur. Wszystkie  prace zostały wyeksponowane na korytarzu przy bibliotece szkolnej tworząc wspaniałą galerię. Jednocześnie były wskazówką dla innych czytelników, co warto przeczytać.

Myślę, więc czytam!

W tygodniu 17 - 21 października biblioteka szkolna zorganizowała i skoordynowała akcję promującą czytelnictwo i zbory biblioteki ph. Myślę, więc czytam.
Każdego dnia tygodnia uczniowie poszczególnych poziomów klasowych przychodzili
z wychowawcami lub nauczycielami polonistami do biblioteki wypożyczyć książkę.
 Wielu uczniów było miło zaskoczonych zbiorami biblioteki, tym bardziej, że dotąd wypożyczali wyłącznie lektury. Podczas dokonywania wyboru, dzieci polecały sobie książki nawzajem, dzieliły się wrażeniami.
 Miło było zobaczyć, że półki zrobiły się puste, a książki trafiły do czytelników.

Wycieczki do Biblioteki Pedagogicznej.

W ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Turku biblioteka szkolna zorganizowała wycieczki na zajęcia czytelnicze dla wszystkich klas III.
Według ustalonego harmonogramu przez cały październik trzecioklasiści wyruszali do Biblioteki Pedagogicznej na spotkania z przygodą. Bibliotekarze przygotowali dwa zajęcia Piraci w bibliotece
zajęcia z zastosowaniem elektronicznej książeczki oraz Kiedy będę duży/ duża - kim zostanę ? Zajęcia z preorientacji zawodowej.
Uczniowie poznali organizację innej niż szkolna biblioteki, bardzo dobrze bawili się z książką, poznawali tajemnice piratów, rozwiązywali zagadki, projektowali pirackie maski. Poznawali również nowe zawody, zastanawiali się nad przyszłością, ilustrowali sceny inspirowane tekstem.
Zajęcia przygotowane przez pracowników biblioteki pedagogicznej były innowacyjne dla uczniów i pokazały, że biblioteka jest miejscem, gdzie nie można się nudzić, a każda książka może być inspiracja do wspaniałej zabawy.

Zaczytaj się na przerwie!
Tydzień głośnego czytania

W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych w tygodniu między 10 a 14 października biblioteka szkolna zorganizowała akcję Zaczytaj się na przerwie. Przez cały tydzień na długiej przerwie
o godz. 10.35  w auli szkoły czytane były fragmenty książki Rysio Raper i straszna kiełbasa Sinniki Nopoli. Pierwszy, „poniedziałkowy” fragment został przeczytany przez nauczyciela bibliotekarza, w kolejne dni tygodnia rozdziały odczytywali kolegom i koleżankom uczniowie klasy IV c.

DZISIAJ  W  PLANIE  MAM  CZYTANIE!

Pragnąc zachęcić najmłodszych czytelników do czytania i korzystania ze zbiorów biblioteki, podobnie jak w roku ubiegłym, bibliotekarze wyposażeni w nowości biblioteczne ruszyli na podbój czytelniczych serc.
 Cyklicznie, raz w tygodniu, w klasach I
III odbywają się spotkania z książką. Nauczyciele bibliotekarze odwiedzają dzieci
w klasach proponując im kilkanaście minut z literaturą dla najmłodszych.
 Uczniowie klas pierwszych mają spotkania ze współczesną  poezją dla dzieci, drugoklasiści poznają przygody „Zielonej Nikoli” Marty Fox, natomiast uczniowie klas trzecich z fascynacją poznają tajemnice przyrody i świata dzięki książkom o małej podróżniczce - Neli.
 Czytelnicze spotkania są ogromną inspiracją zarówno dla dzieci jak i bibliotekarzy. Uśmiechy zadowolonych uczniów dodają sił
i energii do dalszych wyzwań.

NOWOŚCI W BIBLIOTECE

Od września biblioteka szkolna wzbogaciła się o szereg nowości wydawniczych. Pozyskane książki odpowiadają zainteresowaniom czytelniczym naszych uczniów.  138 nowych tytułów uatrakcyjniło dział książek obyczajowych, przygodowych i fantastycznych oraz bajeczek
i wierszyków dla najmłodszych uczniów. W słowniki i albumy wzbogacił się również księgozbiór podręczny w czytelni.
 Wszystkich czytelników serdecznie zapraszamy do korzystania ze zbiorów.

LISTA NOWOŚCI  I RECENZJE
WYBRANYCH POZYCJI KSIĄŻKOWYCH

KOMFORT  CZYTANIA

Dzięki hojności Rady Rodziców w wypożyczalni i czytelni naszej biblioteki pojawiły się wygodne siedziska i pufy. Uatrakcyjniły i ociepliły wizerunek biblioteki w oczach uczniów i nauczycieli. Są kolorowe i niezwykle wygodne, zapewniają odpoczynek i relaks. Na każdej przerwie zaludniają się czytelnikami, którzy z przyjemnością spędzają przerwy z  wypożyczoną książką.

KSIĄŻKA MIESIĄCA
Biblioteka szkolna ogłasza plebiscyt na najpopularniejszą książkę miesiąca.
Głosuj w bibliotece!!!
Wytypuj tytuł książki, przyjdź do biblioteki i wrzuć swój głos
do specjalnie przygotowanej skrzynki.
Wyniki pierwszego głosowania w październiku

Zapraszamy  : )


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego